تبلیغات
گروه شیمی دبیرستان دکتر شریعتی - رابطه سکسکه با اوره و قندخون

گروه شیمی دبیرستان دکتر شریعتی
 
شیمی،زندگی ما،آینده ی ما


فارس: رئیس انجمن متخصصان داخلی گفت: سكسكه بر اثر بالا رفتن اوره و قند خون در افراد به وجود می‌آید و ضایعات مغزی، ضربه و تومورهای مغزی نیز امكان بروز سكسكه را به وجود می‌آورد.

ایرج خسرونیا افزود: سكسكه معمولاً یك مشكل گذرا و خوش خیم است. با این حال، همین عارضه ساده در صورتی كه بیش از حد ادامه پیدا كند، می‌تواند آزار دهنده و ناتوان كننده باشد.

وی گفت: سكسكه به علت تحریك عصبی به وجود می‌آید و عضلات تنفسی، خصوصاً دیافراگم را تحریك می‌كنند. علت سكسكه كوتاه مدت معمولاً ناشناخته است.

رئیس انجمن متخصصان داخلی افزور: معمولاً در حین سكسكه صدایی تند و سریع كه بر اثر حركت غیرارادی عضلات دیافراگم و متعاقب آن بسته شدن سریع تارهای صوتی پدید می‌آید، شنیده می‌شود. اما به طور كلی مردان به مراتب بیشتر از زنان دچار سكسكه می‌شوند و هر فردی از نوزاد گرفته تا افراد بزرگسال، آن را تجربه می‌كند.

خسرونیا اضافه كرد: سكسكه بر اثر بالا رفتن اوره و قند خون در افراد به وجود می‌آید و ضایعات مغزی، ضربه و تومورهای مغزی نیز امكان بروز سكسكه را به وجود می‌آورد. عموماً سكسكه با این علت خود به خود بهبود یافته و غالباً در افراد مضطرب و دارای استرس بالا یا متعاقب خبر خوشایند و غم انگیز تظاهر می‌كند.

وی گفت: مصرف حجم كم غذا و پرهیز از خوابیدن پس از غذا خوردن برای درمان سكسكه با علت رفلاكس معده(REFLEX) مؤثر است. غذای پر چرب، نوشابه‌های گازدار و حتی سیگار كشیدن باعث تشدید رفلاكس معده می‌شود.
طبقه بندی: پزشکی، 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 29 فروردین 1390 توسط محمد مهدی خدادادپور
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگ